FC Slovan Liberec | Spielbericht: Liberec - Slovácko 0:0

28. Spieltag, Freitag 4.5.2012, 20:15, U Nisy
(0:0)
SlováckoSlovácko
Liberec: Bičík - Fleišman, Nezmar (78. Karisik), Kelič, Gebre Selassie - Šural, Štajner, Janů, Bosančič - Hadaščok (72. Musiol), Rabušic
Slovácko: Melichárek - Reinberk, Trousil, Košút, Kubáň - Hlúpik (86. Kuncl), Daníček, Kordula, Volešák (59. Trávník) - Došek, Ondřejka (88. Mezlík)

ŽK: 1:7, ČK: 0:0, ŽK: 20. Rabušic - 30. Kubáň, 39. Volešák, 49. Ondřejka, 81. Kordula, 89. Melichárek, 90. Kuncl, 90. Reinberk, Rozhodčí: Adam - Chytil, Gallo

Publikum: 7292

Trenéři nemohli do zápasu počítat s vykartovanými oporami Váchou a Breznaníkem. Štajner se tak přesunul do středu zálohy a v útoku dostal od začátku příležitost Hadaščok.

V samotném utkání se Slovan hned od úvodních minut do soupeře zakousl a obstřeloval hostujícího gólmana ze všech možných pozic. Gólové parametry však měla až šance Hadaščoka ve 21. minutě, kdy Štajner odcentroval z úhlu přes vyběhnuvšího brankáře a Hadaščok měl před sebou na malém vápně pouze Trousila. Hostující obránce byl však v hlavičkovém souboji tvrdší, a tak náš útočník míč do branky nedopravil. Slovan stupňoval tlak a další šanci měl opět Hadaščok, který se dostal mezi obránce, ale jeho prudká střela byla tečovaná těsně vedle levé tyče. Ve 27. minutě se po rohovém kopu prosadil ve vápně hlavičkou Kelič, který míč zavěsil do šibenice. Celý stadion včetně většiny hráčů šel slavit, ale rozhodčí Adam nepochopitelně odpískal Keličovi údajný faul. Hosté překvapivé situace využili a urychleně založili protiútok, ze kterého se dostal až před Bičíka osamocený Hlúpik. Naštěstí pro nás jeho střelu na poslední chvíli stačil zblokovat vrátivší se Gebre. Nevoli fanoušků vůči rozhodčímu mohl ve 32. minutě utnout Rabušic. Svojí technickou střelu z 20. metrů kroutil na vzdálenější tyč, u které ale nakonec byl Melichárek včas. Slovan si poté i přes vytvořený tlak již žádnou šanci vytvořit nedokázal. První poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

Ofenzivní zámek Slovanu trval i po změně stran. Fanoušci však ve finální fázi opět trpěli. Velké příležitosti přicházeli až od 62. minuty. Nejprve se po Štajnerově pasu položil do vzduchu Gebre, ale hlavou těsně minul branku. Poté si po rohovém kopu na přední tyč naběhl sám Štajner, ale také minul vzdálenější tyč. Slovan chtěl zvítězit a čím dál více hrál v defenzivě na riziko. Hosté si jeden z brejků vypracovali v 77. minutě, kdy se ve vápně s míčem obtočil Došek, jeho rána ale naštěstí skončila dva metry nad břevnem. Po této šanci se hra vrátila do starých kolejí. Slovan uzavřel soupeře na jeho polovině a na obranný val Slovácka to zkoušel všemi možnými způsoby. Jeden takový vymyslel Fleišman, který poslal přetažený centr na Gebreho. Ten míč vrátil před branku na Musiola jehož hlavičku k tyči robinzonádou vyrazil gólman Melichárek. V úplném závěru utkání měl na hlavě tři body Kelič, ale z malého vápna trefil pouze tyč. Slovan tak i přes maximální snahu vítězství nevydoloval a nabídl tak svým soupeřům o titul možnost stáhnout své bodové manko.

Ausbilder

Jaroslav Šilhavý (trenér Liberce): “ Diváci dnes viděli výborný fotbal z naší strany. Kluci šli za vítězstvím. Soupeře jsme tlačili, vytvářeli si šance. Dali jsme i gól, který nám rozhodčí neuznal. V devadesáté minutě jsme nastřelili tyč a měli i další jasné šance. Bohužel se nám dnes nepodařilo vstřelit tu kýženou branku, a proto je zisk pouze jednobodový. Musím hráče pochválit za předvedený výkon. Věříme, že když budeme takhle pokračovat, tak máme velkou šanci v posledních dvou utkání dnešní ztrátu smazat.“

Miroslav Soukup (trenér 1. FC Slovácko): “ Odvážíme si z Liberce bod. Troufám si říct, že nezaslouženě. Naše hra nebyla dobrá. Měli jsme několik náznaků k brejkovým šancím, které jsme špatně řešili. Jinak se zbytek zápasu odehrával v našem obranném pásmu. S naším výkonem nemohu být spokojen. Na druhou stranu bych chtěl pochválit domácí tým, který nás za celý zápas, takřka k ničemu nepustil a předvedl kvalitní výkon. Bohužel pro něj bez gólového efektu.“