FC Slovan Liberec | Spielbericht: Liberec - Č. Budějovice 2:1
Menu Mehr x x

přát., Montag 5.3.2007
Liberec Liberec
2:1
(1:0)
Č. BudějoviceČ. Budějovice
Liberec: Hauzr - Šinglár, Košťál, Polák (46. Brezinský), Janů - Papoušek (75. Dohnálek), Bílek, Hodúr (69. Rick), Pudil (41. Maršner) - Blažek (57. Pospěch), Nezmar.
Č. Budějovice: Křížek - Kladrubský, Horejš, Žižka, Skála (21. Dvořák) - Tischler, Poborský, Adamec (46. Volešák), Plocek (46. Černý) - Táborský (53. Mrkvička), Holenda.
Branky: 42. Kladrubský (vlastní), 89. Šinglár - 60. Holenda. ŽK: Dvořák, Horejš. Rozhodčí: Příhoda - Košec, Ubias.

Report

Slovan i s navrátilcem Janem Nezmarem v základní sestavě začal utkání aktivněji. První větší šance přišla ale až v patnácté minutě. Do vyložené šance postupující Blažek byl faulován na hranici vápna a exekuce přímého kopu se ujal Petr Papoušek. Jeho pěknou umístěnou střelu z pravého horního rohu branky bravurně vyškrábl Křížek.

Hned o pět minut později fotbalisté sehráli pěknou kombinační akci. Papoušek viděl dobře postaveného Nezmara, ten ale balon zpracoval a zpětně vracel na nabíhajícího Jana Blažka. Náš reprezentant do 21 let chytrou střelou trefil břevno!

Hosté začali zlobit, ale k výraznějším šancím to nevedlo. Zato na druhé straně udeřilo! Na pravé straně výborně individuálně uvolnil Peter Šinglár. Jeho centr adresát Nezmar jen tečoval, jeho práci však splnil obránce hostí Jiří Kladrubský. Proti jeho nepovedenému odkopu byl Křížek bezmocný.

Na počátku druhé půle byli aktivnější hosté. První velkou šanci si ale vypracoval náš tým. Zbyněk Pospěch v 59. minutě vyslal po pravé straně Šinglára, který mu přihrávku vrátil. Náš útočník ale netrefil téměř odkrytou branku.

Hned o minutu později trestal naši neproduktivitu Holenda. Zpracoval si centr z pravé strany a balon poslal nekompromisně k tyči.

Nedlouho na to disponoval velkými šancemi opět Slovan. V 65. minutě předvedli pěknou souhru Hodúr s Nezmarem. Prvně jmenovaný si s naší největší zimní posilou přiťukl a objevil se sám před Křížkem. Jeho střela na zadní tyč šla však mimo.

Hra byla často kouskována velkým množstvím faulů a střídání. Hosté byli aktivní a potvrdili to, co zde ukazovali již na podzim, tedy že patří k sympatickým ofenzivním mužstvům. Závěr utkání však fotbalovostí příliš neoplýval. Naši fotbalisté však nakonec utrhli vítězství na svou stranu. V 89. minutě se po rohovém kopu dostal balon na kopačky na vápně stojícímu Šinglárovi, ten z voleje uklidil balon k levé tyči.


Hauptsponsor
Preciosa
Hauptpartner
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Andere Partner
Star taxi Knorr-Bremse
Medienpartner
Hitrádio Contact eFotbal