FC Slovan Liberec | Spielbericht: Brno - Liberec 0:1
Menu Mehr x x

2. Spieltag, Montag 15.8.2005
Brno Brno
0:1
(0:0)
LiberecLiberec
Brno: M. Václavík - D. Horejš, A. Schuster, J. Trousil - J. Černý, L. Hlavatý (86. Simr), M. Holek, P. Mezlík (72. Živný), P. Siegl - P. Švancara (66. Besta), L. Zelenka
Liberec: M. Čech - T. Janů, P. Košťál, P. Šinglár, T. Zápotočný - M. Abraham, J. Hamouz, P. Papoušek (66. Ančic), D. Pudil (81. Matula) - J. Holenda (59. Pospěch), F. Hološko
Branky: 77. Ančic ŽK: Zelenka, Horejš, Černý - Šinglár, Holenda, Pospěch. ČK: Horejš. Rozhodčí: Damková - Kafka, Zlámal, Gallo.
Publikum: 1520

Report

V Brně se hrál atraktivní, útočný fotbal. A to i přesto, že trávník byl podmáčený a velmi kluzký. Oba týmy ale hráli kombinační fotbal a diváci (bylo jich jen 1520) se měli nač dívat.

Už ve 3. minutě ukázal brněnským zadákům svou rychlost Hološko. Obešel tři protihráče, dostal se ale z úhlu a brankář Václavík jeho ránu vytěsnil. Několik dobrých šancí poté měli domácí, Zelenka ani Mezlík však s nimi naložili nedobře.

Ve 33.minutě mohlo jít Brno do vedení. Mezlík kopal po faulu Holendy pokutový kop, Čech ale svůj tým podržel. Vrhl se k levé tyči a balon vyrazil, dorážka domácího hráče pak mířila vysoko do nebe.

Ve 37.minutě vyzval Hološko ke skórování Pudila, ten ale z malého vápna trefil pouze Václavíka. O minutu později střílel hodně nebezpečně Siegl, Čech ale opět balon vyrazil.

Ve druhé půli se hrál, podobně jako v první, útočný fotbal. Hra se přelévala od branky k brance. Hned ve 46. minutě opět zářil Čech, nejdříve reflexivně vyrazil Švancarovu ránu a výtečně zlikvidoval i Zelenkovu dorážku.

V 63. minutě měl dvě šance Švancara, obě ale zazdil. V 71. minutě přišla klíčová chvíle utkání, Horejš byl po druhé žluté vyloučen a hráli jsme přesilovku. A o šest minut jsme ji využili. V 77. minutě centroval Šinglár, odražený balon se dostal k rozeběhnutému Ančicovi a jeho rána rozhodla utkání.

Domácí se poté vrhli do útoku, tím se nabízeli šance pro naše brejky. Žádný jsme ale do konce nedotáhli.

Ausbilder

Vítězslav Lavička: Jsem za toto vítězství velmi rád. Musím říct, že to byl kolektivní výkon. Jak to ale nemám ve zvyku, tak musím vyzdvihnout brankáře Čecha. Ten nás dnes hodně podržel. Brno mělo dost šancí, my ale také. Myslím, že fotbal se musel divákům líbit. Chtěli jsme zde vyhrát a to se podařilo.

Hauptsponsor
Preciosa
Hauptpartner
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Andere Partner
SECO ZAHRADNÍ TRAKTORY Jizerské pekárny
Medienpartner
Český rozhlas Liberec Hattrick