FC Slovan Liberec | Spielbericht: Olomouc - Liberec 1:0
Menu Mehr x x

23. Spieltag, Montag 3.4.2006
Olomouc Olomouc
1:0
(1:0)
LiberecLiberec
Olomouc: T. Lovásik - R. König (61. Krajčovič), M. Kovář, M. Horáček, M. Hudec - T. Randa, R. Špiláček (46. Kaščák), F. Rýdel, L. Onofrej - M. Hubník, A. Chmelíček (51. Babnič).
Liberec: Čech - Hamouz, Matula, Košťál, Janů - Papoušek (55. Ančic), Hodúr, Bílek, Tuma (60. Pospěch) - Dort, Radzinevičius (75. Blažek).
Branky: 10. Horáček. ŽK: Kovář, Lovásik - Hamouz. Rozhodčí: Příhoda - Chytil, Tulinger.
Publikum: 4053

Report

Trenér Vítězslav Lavička nemohl k dnešnímu zápasu nominovat hned pětici hráčů. Zdravotní potíže mají Abrahám, Holenda, Košťál, Šinglár a Zápotočný. Zejména zásah do obraných řad byl v úvodu utkání patrný. Několik drobných zmatků jsme ještě přežili, v 10. minutě už ale lovil brankář Čech balon ze své sítě.

König zahrával rohový kop, balon se k němu vrátil a opakovaným centrem našel přesně hlavu Horáčka, Čech neměl šanci - 1:0. Do té doby byli domácí lepším týmem, inkasovaná branka nás ale probudila. Hru jsme vyrovnali a vytvořili jsme si i šance. V 11. minutě šel z úhlu na brankáře Radzinevičius, branku Lovásika ale netrefil. O dvě minuty později ukopli domácí zadáci balon na roh těsně před volným Papouškem. V 19. minutě měl naši největší šanci Dort, náš útočník šel sám na brankáře, Lovásik ale jeho technický pokus vystihl.

Několik dobrých příležitostí měli ještě nejen naši hráči ale i domácí borci. Žádná se však neujala a do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

Úvod druhé půle byl nemastný, neslaný. Olomouc se soustředila na obranu a našemu týmu se nedařilo něco vymyslet. Aˇž příchodem Ančice a Pospěcha se naše hra oživila. V 65. minutě měl naši největší šanci Dort. Ančic se parádně uvolnil u levé lajny, odcentroval a Dort z voleje napálil břevno. Dobíhající Pospěch se už k dorážce ale nedostal. O minutu později hlavičkoval těsně nad Matula.

V 73. minutě ohrozil kuriózním odkopem vlastní branku jinak výborný Lovásik. Balon mu sjel po nártu a obloučkem minul svou svatyni. V té době už naši hráli vabank, domácí chytře bránili a vyčkávali na brejky. V 81. minutě vystihl naši rozehrávku Kaščák, jeho přihrávku do vápna na zcela volného Babniče ale vystihl Čech. V 85. minutě předvedl parádní akci Dort, elegantně se zbavil Krajčoviče, přihrál Ančicovy, který centroval do vápna. Balon si zpracoval Pospěch a z otočky pálil těsně vedle.

Ze závěrečných minut stojí za zmínku pouze Ančicův centr na bližší tyč, který ale nedokázal dopravit za Lovásikova záda Dort. Olomouc jinak kontrolovala hru a naše hráče do zváěrečného tlaku nepustila. Podruhé v této sezóně jsme opustili hřiště bez jediného bodu.


Hauptsponsor
Preciosa
Hauptpartner
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Andere Partner
KEEN Bazén Liberec
Medienpartner
Český rozhlas Liberec Rengl